اولین کنگره بین المللی و دومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران

اولین کنگره بین المللی و دومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران 2 تا 4 شهریورماه 1395 و با همکاری انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران، دانشگاه فردوسی مشهد ، پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد و جهاد دانشگاهی مشهد برگزار خواهد شد.

 

برنامه زمان بندی پوسترها

برنامه کنگره دریافت راهنمای تهیه پوستر

 

کارگاه‌های آموزشی

 

سخنرانان کلیدی

فرانچسکو فرینی

پرفسور فرانچسکو فرینی استاد رشته درختکاری دانشگاه فلورانس ایتالیا رئیس دانشکده کشاورزی این می باشند و قبلا نیز رئیس انجمن درختکاری ایتالیا بوده اند. در حال حاضر ایشان عضو هیات مدیره انجمن بین الملل درختکاری (ISA) می باشند.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: Plant Responses to Drought Stress: "How traditional and innovative methods can help to maintain healthy green areas while limiting water consumption

دکتر رسول زادگان

دکتر رسول زادگان عضو سابق هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه تنسی و دانشگاه ایالتی مونتانا بوده و در حال حاضر مدیر شرکت پردیسان در کالیفرنیا می باشند که در زمینه طراحی فضای سبز فعالیت می کند.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: طراحی کاشت گیاهان در فضای سبز براساس اصول محیط زیست (الگوی طبیعی سازی)

دکتر ولی اله مظفریان

دکتر ولی اله مظفریان در سال 1332 در دماوند متولد شد، دوران تحصیلات ابتدایی و متوسط را در زادگاه خود طی کرد و در سال 1356 با اخذ درجه مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی خدمت خود را در باغ گیاهشناسی ملی ایران و مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع آغاز کرد و از آن زمان به عنوان گیاهشناس در مؤسسه مزبور به انجام وظیفه مشغول است.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: معرفی گونه های بومی قابل زینتی شدن در استان خراسان

دکتر پژمان آزادی

پژمان آزادی دکتری خود را در رشته بیوتکنولوژی گیاهی از دانشگاه چیبا ژاپن دریافت نمود. ایشان در مقطع دکتری در زمینه مهندسی ژنتیک گل لیلیوم پایان نامه خود را گذاراند و هم اکنون عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی می باشند..

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: مهندسی ژنتیک گل های شاخه بریده با هدف تولید رنگ آبی

دکتر مریم جعفرخانی کرمانی

دکتر مریم جعفرخانی کرمانی فارغ التحصیل دانشگاه University of East London, UK است که پس از گذراندن دوره پسا دکتری در دانشگاه King's College, London University, UK ، از سال 1384 در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران مشغول به کار شد ه است.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: روش‌های مدرن به‌نژادی رز

دکتر نوراله احمدی

دکتر احمدی، از اعضای هیات موسس انجمن علمی گل و گیاهان زینتی، در حال حاضر مدیر گروه بیوتکنولوژی کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس می‌باشند.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: تشریح مولکولی فرایند پیری و مکانیسم افزایش عمر پس از برداشت گل و گیاهان زینتی

دکتر حسن صالحی

دکتر حسن صالحی خدمت خود را در دانشگاه شیراز با عنوان مربی از سال 1374 آغاز نمود و در سال های 1384، 1388 و 1392 به ترتیب به مرتبه های استادیاری، دانشیاری و استادی ارتقا یافت.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: سبزفرش در فضای سبز شهری: نگهداری یا حذف

دکتر ناصر عسکری

دکتر ناصر عسکری دانش آموخته مقطع دکتری از گروه گیاهان زینتی، کشت بافت و انتقال ژن دپارتمان اصلاح نباتات دانشگاه وخنینگن هلند می باشد. تحقیقات ایشان در زمینه‌ بهبود کشت بافت گلهای شاخه بریده مانند ژربرا، لیلوم و لاله است.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: بهبود و تسریع تشکیل پیاز سوسن در شرایط درون شیشه ای

دکتر ساسان علی نیائی فرد

دکتر ساسان علی نیائی فرد دانش آموخته مقطع دکتری از گروه باغبانی و فیزیولوژی محصولات باغی دپارتمان علوم گیاهی دانشگاه وخنینگن هلند می باشند.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: روزنه و کیفیت گل‌های شاخه بریده

دکتر علی تهرانی فر

دکتر علی تهرانی فر فارغ التحصیل دوره دکتری از دانشگاه ردینگ انگلستان در سال 1377 در رشته علوم باغبانی گرایش فیزیولوژی گیاهان باغی، اکنون استاد پایه 27 دانشگاه فردوسی مشهد می باشند.

اطلاعات بیشتر...
موضوع سخنرانی: بندینگ در رز، آری یا نه؟
 

اخبار و اطلاعیه ها

 • برنامه کنگره

  برنامه سخنرانیها و مراسم کنگره   ادامه ...

 • اسکان اساتید و شرکت کنندگان آزاد

  به اطلاع می رساند هتل پردیسان و مهمان سرای دانشگاه فردوسی جهت استفاده شرکت کنندگان محترم کنگره قابل استفاده می باشد. لازم بذکر است که اعضای هیئت علمی شاغل در دانشگاه های وزارت علوم از تخفیف 75 درصدی جهت اقامت در هتل پردیسان برخوردار می باشند.   ادامه ...

 • اسکان دانشجویان

  به اطلاع کلیه دانشجویان شرکت کنندگان در کنگره گل و گیاهان زینتی میرساند که آخرین مهلت رزرو اتاق جهت اسکان در روزهای برگزاری کنگره حداکثر تا پایان وقت اداری شنبه 26/4/95 می باشد بدیهی است که پس از این تاریخ کنگره هیچ مسئولیتی در قبال اسکان نخواهد داشت.   ادامه ...

 • عنوان سخنرانی کلیدی مدعوین داخلی کنگره گیاهان زینتی

  عنوان سخنرانی های کلیدی مدعوین داخلی اولین کنگره بین المللی و دومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی به شرح ذیل می باشد.   ادامه ...

 • سخنرانی کلیدی دکتر یوسف رسول زادگان

  به اطلاع می رساند که حضور آقای دکتر یوسف رسول زادگان از کالیفرنیای آمریکا به عنوان سخنران کلیدی در کنگره قطعی شده است.   ادامه ...